Menu
Sepetiniz

Hakkımızda

 

Aile firmamız, Güzelocak Gıda 1985’den beri gıda üretimi yapan köklü bir firma. Babamız Murat Güzelolcak'ın 40 yıl önce temellerini attığı, aile büyüğümüz Saffet Güzelocak ve kardeşlerinin yıllardır ürün kalitesi, ticari yaklaşımı, iş ahlakı  ile her zaman örnek gösterilen markası ile gurur duydum ve onları örnek aldım.  Ailenin gelini, ziraat mühendisi ve bir anne olarak BEYORGANİK  markasını resmi olarak 15 sene önce kurdum. 

 

Aslında markamızın kuruluş süreci çok daha öncesine dayanır. 24 sene önce oğlum Murat Can’ın doğumu ile birlikte sağlıklı ve temiz içerikli gıdaya ulaşmadaki zorlukları bizzat yaşayarak tecrübe ettim. Kızım Azra ile bu arayışım devam etti. İlk günden itibaren çocuklarımın  organik ve sağlıklı beslenebilmesi  için birçok zahmete, emeğe, maliyete ve zamana katlandım. Benim yaşadığım sıkıntıları birçok bilinçli annenin yaşadığını gördüm ve neler yapabilirim diye o günden itibaren düşünüp çalışmaya başladım. Çocuklarım küçükken önceliğimi onlara verip çok istememe ve çalışmayı çok sevmeme rağmen yoğun çalışmaya hayatını erteleyip onlar ile yoğun zaman geçirdim. Bu süreçte de BEYORGANİK  markasının kuruluşu için yıllarca sürecek çalışmaları yaptım. 


O dönemde organik, probiyotik, ve mümkün olduğu kadar az işlemden geçmiş  geleneksel gıdaya ulaşmak çok zordu. Yirmi sene önce mandıradan çocuklarıma süt alıp yoğurt mayaladığımda bu durum çok garipsenirdi.  Yine bir tarhananın hakkı o dönemde tarhanaya verilmiyordu. Organik yoğurt, organik tarhana gibi çocukların büyümesinde çok önemli olan gıdaları çocuklarımızın önüne getirmek emek ve zaman isteyen süreçlerdi.  BEYORGANİK olarak; Organik, tamamı yerli ve çok büyük çoğunluğu ata tohumu olan gıdaları lezzetli bir şekilde tüketilecek halde hazırlıyoruz. 


Benim mühendislik okuduğum yıllarda ORGANİK diye bir ders yoktu. Hiç unutmam kıymetli hocam Prof. Dr. Temel Gençtan  ‘’Amerika’da marketlerde kurtlu elma satıldığını anlattığında  derste gülüşmeler olmuştu. Kurtlu elma daha yüksek fiyattan satılıyor ve üstelik alıcısı çoktu.’’
Bu bizim en organik dersimizdi. :))

 

Hem Ziraat  mühendisi olmam hem de anne olmamdan dolayı benim gibi çocuklarının beslenmesinde hassas olan annelere yönelik; pratik kullanımlı organik ek gıdalar, ek gıdaya uygun çorbalar, mamalar, kısa sürede pişirilen pratik ve sağlıklı gıdalar ürettim. Anneler daha çok kendilerine zaman ayırsın, çalışsın, üretsin ve en önemlisi çocukları ile kaliteli zaman geçirsin diye  BEYORGANİK markası kuruldu. 

 

E- Ticaret platformlarında 10 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyoruz. İnternet sitemiz, hemen hemen bütün e ticaret platformları, Gurme shoplar ve  zincir marketlerde satıştayız. Her geçen gün emin adımlar ile büyümeye ve daha çok kişiye ulaşmaya devam ediyoruz. Annelerin hayatına kolaylık, bebeklere ve çocuklara sağlıklı gıda sunduğumuz için çok mutluyuz. 

 

Ürün grubumuz ilk etapta ağırlıklı olarak çocukların ve  ek gıdaya geçmiş bir bebeğin tüm ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik idi. 

Zamanla bebek ve çocuklara ek olarak sağlıklı beslenmek isteyen, organik ve sürdürülebilir tarımı destekleyen, pratik ve lezzetli gıdaya ulaşmak isteyen herkesi hedefleyecek şekilde ürün üretmeye başladık. 

 

Bakliyattan tutunda, çikolataya kadar, makarnadan tutunda sürülebilir fındık/ fıstık ezmesine kadar yaklaşık 200 kalem ürün ile zehirsiz, sağlıklı ve lezzetli beslenmek isteyen herkesi kucaklıyoruz. Bebek, Çocuk, Anne, Sporcu herkese hitap edecek bir Beyorganik ürünü mutlaka vardır. 


BEYORGANİK olarak en çok gurur duyduğumuz şey yerli üretimi ve çiftçiyi desteklememiz. Sivas, Konya, Maraş, Van, Antep, Adana, Manisa ...aklınıza gelen neredeyse her şehirden ürün alıyoruz.  Desteklediğimiz yüzlerce farklı üretici var. Bunun için özellikle pestisit, herbisit kullanmadan damlama sulamayla, doğru gübre kullanımıyla aslında organik tarımın tüm inceliklerini aile çiftçilerine öğretmeye çalışıyoruz. 

 

Ürünlerimizin çok büyük çoğunluğu atalık tohum. Genetiği ile  oynanmamış, atalarımızdan miras kalan sağlıklı gıdaların sürdürülebilirliğine katkı sağladığımız için çok mutluyuz. Örneğin ' ZERUN BUĞDAYI’’ 10 bin yıllık hikayesi olan ata tohumudur. Zerun buğdayını senelerdir canlı tohum olarak kullanıcısına ulaştırıyoruz. Kimi çorbasında, kimisi ekmek yapımında, kimi de mikroyeşillik yetiştirme makinasında ‘’mikroyeşillik’’ üretiminde kullanıyor. Zeruna sahip çıkarsanız Sivas’taki organik tarımı destekliyorsunuz demektir.--

 

Ürünlerimiz tamamı kadın çalışanlardan oluşan 20 kişilik bir ekip ile hazırlanıyor. Tüm sertifikasyon ve denetim süreçlerimizi hep eksiksiz ve  başarı ile tamamladık.  Diğer taraftan ambalajlarımızda çok tükettiğimiz malzemeyi değiştirerek aslında dönüşebilir, yeniden kullanılabilir kartonları tercih ettik ve dolayısıyla doğaya oradan da sürdürebilirliğe katkıda bulunmaya çalıştık.

  

BEYORGANİK son 5 yılda her yıl % 100 den fazla büyüdü. Bu tamamen ürünümüzü deneyen, memnun kalan, tavsiye eden on binlerce tüketicimiz sayesinde oldu. Ürün kalitesi ile ilgili e ticaret platformlarında  bir çok ürünümüz ile ilgili binlerce çok olumlu yorum var. Yani bizim markamızı anlatmamızdan ziyade bu yorumlar kalitemizi en doğru şekilde ifade ediyor diye düşünüyorum. 

 

Gıda işletmelerinde olmazsa olmaz olan şey Hijyendir. Üretim bölümüzde tamamı kadın çalışanlardan oluşan bir ekip ile tüm ürünlerimizi evde kendi mutfağınızda hazırladığınız şekli ile hazırlıyoruz. Organik gıdalar zehirsiz olduğu için çabuk bozulmaya müsait. Bunu engellemek için de  tüm ürünlerimiz günlük kontrol ediliyor ve çoğu haftalık olarak üretiliyor. 

 

 

Çalışmak, üretmek, hayatın içinde olmak, ailenin yükünü birlikte omuzlamak  çok önemli. Birçok zorluk yaşamama rağmen, mücadele etmeyi ve çalışmayı hiç bırakmadım. Girişimci olmak demek, araştırmak, öğrenmek, pes etmemek ve hep çalışmak demek. 

 

Kurduğum marka ile gurur duyuyor, çocuklarıma iyi bir örnek olduğumu düşünüyorum.  Kadın girişimci olmanın özgüveninizi ve mücadele ruhunuzu ayakta tuttuğunuzu, sorumluluklarınızdan dolayı sizi hep diri tuttuğuna inanıyorum. BEYORGANİK bir girişim olmanın çok ötesinde  annelere, bebeklere, çocuklara, çalışanlarına, yüzlerce çiftçiye, geçmişimize, bu topraklara sorumluluğu olan bir marka.

 

Sloganımızda dediğimiz gibi  ''Bu toprağın tohumlarından bu toprağın çocuklarına'' 
Design, Hosting & Support By Shopgez.com